Bus Driver

Kdo by tuto hru neznal. Dá se říct, že se jedná o jeden z legendárních autobusových simulátorů vyvinutý českou společností SCS Software v roce 2007.

Hra je simulátorem jízdy autobusu z pohledu třetí osoby. Hra je rozdělena do šesti sektorů, každý po šesti trasách. Na každou trasu je přidělen daný autobus a také počasí. Na začátku hry je dostupný pouze první sektor, zbylé sektory jsou uzamčené a až po splnění určitého počtu tras v prvním sektoru se odemkne další.

Autobusy
Hra obsahuje řadu autobusů, jejichž podoba vychází z podoby reálných autobusů. Hra byla produkována v Americe, najdeme v ní autobusy amerického typu, nicméně jelikož je hra česká, nabízeny jsou i evropské typy, jako je třeba doubledecker.

 

 

 

Seznam autobusů ve hře:

Reálné jméno Herní jméno
MCI 102D3 GNR-13 LE 3.
Ford B-Series Toucan 1
MCI D4500 Gryphon Birdie 1
NovaBus RTS-06 Niva WS-27 Cityroamer 2
Setra S415HDH Sista XT 2
Renault Agora S Remark EU 2
Volvo B7TL Wright Eclipse Gemini Velven 18 1

 

Jízda
Ve hře je k dispozici na dolní straně obrazovky panel s informacemi, který obsahuje: malou mapu, ovšem na křižovatkách jsou umístěny na danou trať červené zářící šipky ve směru jízdy, aby hráč věděl, kudy má jet. Dále je v panelu dole umístěna velmi přísná časomíra. Pod časomírou je uvedeno, kolik ještě stanic zbývá do konce. Vpravo od časomíry je tabulka týkající se cestujících. Je zde uveden počet cestujících, kteří vystoupí následující stanici, pozor může stoupat při špatném hodnocení cestujících, které je uvedeno hned vedle. Dále je zde uvedena rychlost a velmi důležitá intenzita brzdění, při jejímž navýšení se odečte 100 bodů a po druhém tomto incidentu i zhorší hodnocení cestujících.

Bodové ohodnocení
Celá hra se hodnotí na počet bodů. Ty se získávají za správnou jízdu nebo mohou být odečteny za chybnou jízdu. Je nutné podotknout, že do mínusu se dostává poměrně snadno, ale získat plusové body není příliš jednoduché, takže pokud budete např. s kamarádem soutěžit o to, kdo má lepší skóre, tak se opravdu zapotíte.

Seznam možností přičtení nebo odečtení bodů:

Plusové body: 

Jízda na zelenou + 30 b.
Další stanice + 100 b.
Správné blikání do pruhu + 10 b.
Správné blikání na křižovatce + 20 b.
Ujetí míle bez chyb + 170 b.
Ujetí míle bez porušení dopravních předpisů + 40 b.
Ujetí míle bez kolizí + 15 b.
Přesnost zastavení do zastávky až + 60 b.

Minusové body

Jízda na červenou – 200 b.
Zavření dveří před cestujícím – 80 b. za každého nechaného cest.
Neblikání při změně pruhu – 10 b.
Kolize – 50 b.
Prudké zabrzdění – 100 b.
Otevření dveří mimo stanici – 5 b.
Opuštění stanice před časem odjezdu – 80 b.

 

Hru si můžete pořídit pomocí digitální herní platformy Steam.  Pokud by jste chtěli ušetřit, můžete využít např. obchod key4you.cz, kde když zadáte při objednávce kód RPROKY, dostanete navíc ještě 3% slevu! 🙂