Fernbus Simulator

Fernbus Simulator je hra simulující dálkové autobusy společnosti Flixbus po Německu.

Osobně bych tuto hru připodobnil hře Euro Truck Simulator 2, jelikož spoustu času trávíte na německých dálnicích či hlavních okresních cestách. Podobně jako v ETS 2 zde zajíždíte do měst, kde vykládáte a nakládáte „náklad“ v podobě cestujících. Jako veliké plus hře přidávám možnost vystoupení z autobusu a manuální odbavení cestujících před autobusem. Cestující mají buď klasickou papírovou jízdenku, e-ticket na mobilu nebo si přejí přímo jízdenku zakoupit. Buďte však ostražití, cestující si občas rádi spletou autobus a vy je musíte poslat pryč, jelikož nejedete do jejich cílové destinace.

V základní hře si budete mít na výběr 2 autobusy, tj. MAN Lion’s Coach a jeho většího brášku MAN Lion’s Coach C, který má 15 metrů na délku. Autobusy jsou dle mého velice kvalitně zpracované včetně kokpitu. V Reálném módu ovládání navíc musíte manuálně otvírat boxy pro zavadla, řídit teplotu v autobuse pomocí klimatizace či spouštět všechny funkce manuálně. (V arkádové módu se vám automaticky po nasednutí nastartuje motor a zavřou se dveře.)Celá hra je vytvořená v měřítku 1:10, takže jednotlivé projížďky netrvají příliš dlouho, podobně jako v ETS 2. Celkem na vás tedy čekají trasy skutečné délky přes 20 000 km. Navíc vás během cesty potkají různá dopravní omezení, jako staveniště, nehody či dopravní zácpy, které budou ohrožovat přesný čas příjezdu dle jízdního řádu.

K hře si navíc můžete zakoupit rozšíření v podobě DLC, kde navíc můžete získat mapu Rakouska a Švýcarska, či balík autobusů Setra Comfort Class HD a také balík autobusů Neoplan Skyliner.

Osobně tuto hru doporučuji, jelikož se mi tento koncept velice líbí a dlouho mi v autobusových hrách chyběl.
Hru si můžete koupit třeba na internetovém obchodě www.key4you.cz, kde při zadání slevového kódu „RPROKY“ dostanete 3% slevu z objednávky. 🙂