SIMT MHD
SIMT MHD je český simulátor MHD, ve kterém si můžete vyzkoušet jízdu autobusy, trolejbusy a dokonce i tramvajemi. V základní verzi je navíc dostupný zdarma!

Minimální požadavky:

Operační systém: Windows XP/Vista/7/8/10
Internet: Stálé připojení k internetu
RAM: 2 GB
Grafická karta: minimálně 1024 MB
Místo na harddisku (HDD): 2 GB volného místa

Hra je jedinečná svým zpracováním, jelikož samotný provoz hry běží na serveru a proto je nutné neustálé připojení k internetu. Má to však své výhody. Za jízdu dostáváte peníze a za ty pak musíte udržovat svůj vozový park stále v nejlepším stavu. To znamená, že návštěvy čerpací stanice, myčky a opravny se stanou vaším denním chlebem.

Vývoj hry započal v roce 2012, kdy byla vydaná i první verze hry.Je však potřeba říct, že hra prošla ohromnou proměnou od svého vzniku v roce 2012. V té době byla ve hře k dispozici 1 linka č. 20, které spojovala autobusové nádraží s vlakovým nádražím. V roce 2013 se k této lince také přidala linka 42 spojující letiště s autobusovým nádražím. K dispozici byli 3 autobusy a to Solaris Urbino ve verzi 12m, 15m a 18m. Dnes je téměr totožný obsah k dispozici zdarma, ovšem linka 20 je nahrazena linkou 24.

Bohužel, téměř veškerý obsah hry je zpoplatněn a pokud si hru chcete užít na plno, vyjde vás to na 1 rok na 350 Kč (aktuální ceník naleznete na stránkách hry.) Ve zlaté verzi hry avšak dostanete spoustu dalších vozidel, přístup k tramvajím a trolejbusům a velikou škálu linek, takže se rozhodně nudit nebudete. Budete řídit vozy jako Karosa C954, B961, B941, Škoda 14Tr, 27Tr, Sor NB 12, Tatra KT8D5.RN1 a spoustu dalších.

Červená linka na mapě je tramvajová, zelené jsou pro trolejbus a modré linky jsou autobusové. Díky tomu, že hra běží na serveru se však linkové vedení může často měnit díky různým uzavírkám, tím hra nabírá na realističnosti.